אודות "בצדק!"

מטרות העמותה:
1. להשפיע על המדיניות הציבורית במדינת ישראל מתוך שאיפה שזו תבנה על עקרונות הצדק והמוסר היהודיים.
2. פיתוח רעיוני של עקרונות יהודיים והתאמתם למציאות החברתית המודרנית, למציאות של מדינה ריבונית יהודית בישראל ולהתקדמות המחקרית במדעי החברה.
3. פיתוח הכרה רחבה בעם ליתרונות העקרונות היהודיים בכל מדעי החברה: כלכלה, רווחה, משפט וחוקה.
4. יצירת חיבור בין לימוד התורה ובין המציאות המדינית-חברתית בישראל.

"בצדק! עמותה למדיניות יהודית" הינה תנועה התנדבותית הכוללת: חוקרים בכירים, רבנים, אנשי מקצוע ופעילים חברתיים ששמו להם למטרה להפוך את המדיניות הציבורית של מדינת ישראל למקצועית יותר ויהודית יותר.

 

בצדק עוסקת רק בשאלות של מדיניות ציבורית וכלכלית ואינה עוסקת כלל במצוות הפרטיות ובנושאים המוגדרים "דת ומדינה".

 

בצדק הוקמה על ידי אמציה סמקאי ונרשמה כעמותה רשומה בחודש שבט התשע"ה (2.2015).במסגרת הייעוץ הכלכלי שאמציה נתן למשרדי ממשלה ולגופים גדולים במשק, הוא נחשף פעמים רבות להנחות היסוד הערכיות שעמדו או שלא עמדו מאחורי ההחלטות על המדיניות הכלכלית וכך התגבשה אצלו ההבנה שקולם של הערכים היהודיים נעדר ואינו מהווה חלק מהשיקולים בקבלת ההחלטות.

 

מהר מאוד לאחר ההקמה הצטרפו לאמציה דמויות בולטות בעולם המחקר והמעשה כגון: הרב חיים נבון, פרופסור אריה הילמן, מר שמואל סלבין, פרופסור אשר כהן, הרב עידו רכניץ, הרב ד"ר יצחק ליפשיץ ורבים אחרים.

 

כיום בצדק פועלת באמצעים מגוונים כגון: ביקורת על החקיקה בכנסת (המדד הערכי), כתיבת ניירות עמדה, הצעות חקיקה, פרסום מאמרים, הרצאות וכנסים, פעילות ברשתות החברתיות (דע|מה) ופעילות מול ישיבות ומסודות חינוך על מנת להשפיע הן על קובעי המדיניות והן על הציבור הרחב להפוך את המדיניות הציבורית והכלכלית של מדינת ישראל ליהודית יותר.

פוסטים אחרונים

חברי עמותת "בצדק!"

 

אמציה סמקאי

דוקטורנט לכלכלה באוניברסיטת בר אילן.לשעבר שותף ומנהל חטיבת הייעוץ בחברת תבור כלכלה ופיננסים.במסגרת עבודתו בתבור ייעץ למשרדי ממשלה וגופים ציבוריים רבים, לבנקים, לחברות ביטוח, לפירמות גדולות ולשוק ההון.בין השאר ליווה את הפרטת נמל אילת, את הסכם הסחר עם סין, את בחינת כדאיות המענקים לאינטל, את תוכנית ההתייעלות של רשות האכיפה והגבייה, את בניית המודל לתמחור ספרי לימוד למשרד החינוך, את כתיבת מדיניות האשראי של המחלקה הקמעונאית בבנק הפועלים, את רשות המיסים בהערכת הקניין הרוחני של מרקורי, פייפאל ואחרים ועוד עשרות עבודות אחרות בעלות השפעה מהותית על המשק.

הרב עדו רכניץ

הרב עדו רכניץ בעל כושר לרבנות ודיינות בעל תואר שני במדעי המדינה מאונ' בר אילן דוקטורנט במחלקה למורשת ישראל באונ' אריאל חוקר במכוןן משפטי ארץ, עפרה דיין ברשת בתי הדין לממונות ארץ חמדה גזית פרסם מאמרים רבים בנושא רווחה ויהדות.

הרב חיים נבון

הרב חיים נבון. רב קהילת השמשוני במודיעין, סופר ופובליציסט. הרב נבון משמש כר"מ במדרשת לינדנבאום, שם הוא מלמד תלמוד, הלכה ומחשבת ישראל. מלמד מחשבת ישראל גם בישיבת הר עציון, במכללת יעקב הרצוג ובמדרשת מגדל עוז. ראש בית המדרש החברתי במדרשת נשמת. חבר ב"מועצת רבני צהר" - הגוף הרבני הגבוה של ארגון צהר.

ד"ר יוסי לונדין

ד"ר למדעי המדינה ועוסק בחקר תפיסות כלכליות חברתיות ביהדות. מרצה במחלקה להיסטוריה וראש התוכנית להכשרת מורים לאזרחות במכללת אורות ישראל, מורה להיסטוריה ואזרחות בישיבת דרכי נעם פ"ת, חבר בצוות הכנת תוכניות לימודים בהיסטוריה במשה"ח, חבר ועדת המקצוע הארצית להיסטוריה בחמ"ד וחבר באגודה הישראלית לחקר הדתות. תושב לוד, נשוי ואב לשישה.

הרב ד"ר יוסף יצחק ליפשיץ

הרב ד"ר יוסף יצחק ליפשיץ, ראש ישיבת ר' יצחק יחיאל, מרצה בכיר במרכז האקדמי שלם ועמית מחקר במרכז לחקר התפוצות באוניברסיטת תל אביב. פרסם מחקרים בהגות ובהלכה, ביניהם בהגות כלכלית, הגות פוליטית ובהגות מיסטית.

מאיר ליוש

סמנכ"ל התפעול של עמותת "בצדק!". מהנדס אזרחי, בוגר הטכניון. פעיל ציוני. מסייע ומייעץ לעמותות ציוניות בנושאים תפעוליים וטכניים "פרו-בונו". הקים את אתר עמותת "בצדק!" ואתרים של עמותות נוספות.

מר שמואל סלבין

יו"ר קרן ריט סלע קפיטל נדל"ן בע"מ. לשעבר, מנכ"ל משרד האוצר, מנכ"ל משרד העבודה והרווחה, יו"ר מבטחים חברת הפנסיה הגדולה בישראל וכן תפקידים ציבוריים רבים אחרים.בעל תואר ראשון בכלכלה ויחסים בינלאומיים ותואר שני במינהל עסקים, התמחות במימון מהאוניברסיטה העברית, ירושלים. בין השאר שימש כיו"ר ועדת יישום אמנת גביזן – מידן.

אור רייכרט

פרסומאי, 32. איש קריאייטיב, רעיונאי, מעצב וקריקטוריסט. בעלים של משרד פרסום למעלה מ-3 שנים.

הרב ד"ר אלעד דוקוב

רב קריית הטכניון, דוקטור למתמטיקה בתחום תורת משחקים לשעבר חבר סגל לכלכלה בבר אילן.מרצה בקורס כלכלה ויהדות בטכניון.

הרב ד"ר יובל שילוני

מרצה בכיר לכלכלה באוניברסיטת בר אילן , מחבר הספר "המדריך הישראלי לפנסיה והביטוח".

פרופסור אשר כהן

חוקר בתחום מדעי המדינה ופרופסור חבר באוניברסיטת בר-אילן. לשעבר יו"ר ועדת מקצוע האזרחות במשרד החינוך. חוקר את השלכותיה המדיניות והפוליטיות של זהותה היהודית של המדינה בכלל ושל הציונות הדתית בפרט. מספריו:הטלית והדגל - הציונות הדתית וחזון מדינת התורה בשנות המדינה הראשונות. התבוללות ישראלית - טמיעתם של לא יהודים בחברה היהודית בישראל והשלכותיה על הזהות הקולקטיבית. מהשלמה להסלמה. Israel and the Politics of Jewish Identity. יהודים לא יהודים: אתגר הרחבת הלאום היהודי בישראל.הציונות הדתית-עידן התמורות.

גב' ליאורה מינקה

יושבת ראש תנועת אמונה מאז שנת 2001.דוקטורנטית בחינוך ומפקחת במשרד החינוך לשעבר. ריכזה פרויקט טיפוח מנהיגות נוער, ומרצה בבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר-אילן. שימשה גם כמרכזת לימודי תעודת ההוראה במכללת אשקלון.

פרופסור אריה הילמן

פרופסור אמריטוס לכלכלה ויו"ר הקתדרה על שם וויליאם גיטס באוניברסיטת בר אילן, מאז 1980. תרומתו לתחום הכלכלה הפוליטית הינה ייחודית ומקורית - הילמן ייסד את גישת הכלכלה הפוליטית למדיניות מסחר בינלאומי, שלאורך הזמן הפכה להיות הגישה הרווחת לנושא .נשיא לשעבר באגודת הבחירה הציבורית באירופה וקיבל ביחד עם פרופ. היינריך אורספרנג את פרס ה- Max-Planck למדעי החברה.

גלעד לרנר

גלעד לרנר- מנהל צוות האנליסטים של "המדד הערכי" של ""בצדק!". אנליסט השקעות בחברת קרנות נאמנות. בעל תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות מאוניברסיטת בר אילן.

רן אילן

מנהל את "דע|מה" - של עמותת "בצדק!" בעל תואר ראשון במנהל עסקים, מרצה למחשבים ומעצב גרפי. נשוי +3, גר במצפה יריחו.

חיליק לאוב

סטודנט לתואר שני בהיסטוריה כללית באוניברסיטה העברית, אנליסט ענן בחברת 'אקס ליבריס', בן 31 וגר בירושלים.

טמיר שרגא

סטודנט למשפטים, בוגר קליניקה ליזמות חקיקה.

גלעד ויס

גלעד ויס, בן 28, מנהל צוות האנליסטים של "המדד הערכי" של "בצדק!" בעל תואר ראשון במדע המדינה ויחסים בין לאומיים באוניברסיטה העברית ובוגר תכנית המצטיינים של המכללה למדינאות

 

ד"ר דפנה עציון

מרצה בבית הספר לחינוך באוניברסיטת בר-אילן. דוקטור לחינוך בתחום הנוער בסיכון. מומחית בסטטיסטיקה ובשיטות מחקר ופעילה חברתית.

ניסן אברהם

מנהל צוות האנליסטים של ""בצדק!". בעל תואר ראשון בכלכלה מאוניברסיטת ת"א וסטודנט לתואר שני בכלכלה באוניברסיטת בן גוריון.

משה דה הרטוך

מנהל צוות האנליסטים של "בצדק" בירושלים, סטודנט למשפטים וכלכלה באוניברסיטה העברית, אנליסט רשתות חברתיות בחברת "Wisdom Dot Com"

Please reload

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הצטרפו לרשימת התפוצה

  • RSS Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon